Úvod » ZIMNÍ TURNAJE 2017 » HLUBOČKY 18.3.2017

HLUBOČKY 18.3.2017

publikováno 18.03.2017 (aktualizováno 20.03.2017)

Asi poslední turnaj v halové zimě 2016 - 2017 jsme odehráli v hale ZŠ v Hlubočkách. Bylo potřeba poslat do boje další borce, kteří ještě neměli takové turnajové vytížení. A proto byl omluven Honza Poledna a Adam Majer. Dalších 10 hráčů se rozdělilo do dvou formací. V bráně byl celý turnaj Mates Šindelka a první čtveřici tvořili Pepa, Vendula, Filip a Tom Kortiš. Druhý tým byl Tom Janalík, Majkl Czudek a Pavel Kauer v obraně a vepředu Marťa s Michalem Weinerem. Tyto sestavy se pak trochu obměnili tak aby si hráči více vyhověli. Pěticí účastníků byli domácí Hlubočky, Dub, Velký Týnec, OMK Šternberk a Slovan. Hrálo se systémem každý s každým a v luxusním hracím času 1 x 18 minut. První zápas nás čekal Dub a náš premiérový gól na turnaji vstřelil Filip Domanský. Vedení jsme ale nedokázali udržet a tak byl konečný stav 1:1. Druhý zápas nás čekalo družstvo ze Šternberka a ačkoliv jsme téměř celý zápas prohrávali, tak jsme drželi diváky v napětí, protože jsme s pozdějším vítězem turnaje sehráli asi nejvyrovnanější partii. Nakonec nám soupeř vstřelil ještě dvě branky a prohra 0:3 byla na světě. V dalším zápase s domácími Hlubočkami jsme asi ztratili šanci na celkové druhé místo. Prospali jsme totiž začátek a naprosto zbytečně brzo prohrávali 0:2. Teprve potom si borci řekli, že je hloupé tento zápas ztratit a velkou touhou po dobrém výsledku dokázali brankami Marťu Lebla a Filipa Domanského alespoň v poslední vteřině srovnat na 2:2. Po tomto utkání jsme si vysvětlili určité automatické věci k přístupu k zápasu a stanovili jasný cíl. V posledním zápase zdolat Velký Týnec a napravit tak předchozí zaváhání. A že si to kluci vzali k srdci, ale taky hlavně, že na lepší výkony úplně v pohodě mají, zápas jasně ukázal. Po nadšeném výkonu, který atmosférou strhnul celou halu jsme vyhráli gólem Michala Weinera 1:0. Jeden gól byl sice rozdíl skóre, ale naši hráči si vytvářeli docela dost šancí a jen zbrklost a nedůraz nám bránil navýšit náskok. Turnaj vyhrál suverénní Šternberk, který ve finále zdrtil druhý V.Týnec 10:0, třetí byl Slovan, na čtvrtém místě Dub a na pátém Hlubočky.
Co se hodnocení hráčů týká, tak jsme si řekli, že se zaměříme na rozehrávku od vlastní brány a po počátečním vysvětlování se to nakonec zlepšilo. Výkony hráčů se potom během turnaje měnili. První zápas odehrála naprosto skvěle Vendula, ale pak postupně ztrácela jistotu. Naopak naši útočníci se postupem turnaje lepšili. Zprvu nevýrazný Marťa se zvedal a v zápase s V.Týncem už byl naším nejlepším hráčem. Taky dvojice Michal Weiner a Tom Kortiš se posléze dostávala stále častěji do šancí a chybělo jen jejich lepší proměňování. Ostatní předvedli svůj tréninkový standart jen v zápase s V.Týncem a měli by do začátku sezóny přidat na koncentraci na trénink a samotný zápas.

Obrázky k článku